Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń

31. Europejskie Dni Dziedzictwa

9–10, 16–17 września 2023 r.

Europejskie Dni Dziedzictwa to projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny. W ramach tego ważnego wydarzenia Muzeum Częstochowskie zaprasza na wycieczki rowerowe z dr. Juliuszem Sętowskim i spotkanie z dr. Łukaszem Pabichem:

9, 10, 16, 17.09, g. 11.00 (zbiórka przed Ratuszem) – Szlakiem czterech wyznań. Cmentarze i świątynie rzymskokatolickie, ewangelickie, żydowskie i prawosławne. Wycieczki rowerowe z dr. Juliuszem Sętowskim.
10.09, g. 15.30 (Muzeum Górnictwa Rud Żelaza) – Górnicze pokolenia – od sztorcy do wieży wyciągowej. 600 lat tradycji górnictwa rudnego pod Częstochową. Spotkanie z dr. Łukaszem Pabichem.

Opłata za udział w wydarzeniach: 1 zł (karnet kulturalny jednorazowego wstępu)

O EDD – Europejskie Dni Dziedzictwa