Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej

Ekspozycja poświęcona życiu i twórczości literackiej wybitnej polskiej poetki

W budynku, w którym częstochowska poetka Halina Poświatowska mieszkała po II wojnie światowej, mieści się dziś muzeum z wystawą stałą, poświęconą jej życiu i twórczości literackiej. Znajdują się z w nim liczne dokumenty, listy, tomiki wierszy, maszyna do pisania, fragmenty autobiograficznej książki Opowieść do przyjaciela, fotografie, które stanowią komentarz do kolejnych etapów życia nieuleczalnie chorej na serce poetki. Zatopione w tekstach Haliny Poświatowskiej pragnienie intensywności przeżyć, miłość, ból przemijania znalazły odbicie w wierszach, które na krok nie odstępują zwiedzających.