Dostosowanie obiektów dla osób z niepełnosprawnościami

Ratusz – plac Biegańskiego (centrum miasta) – tel. 504757814 – budynek 3-poziomowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w stopniu wystarczającym, z wyłączeniem wieży widokowej.  Posiada windę.

Galeria Dobrej Sztuki – al. Najświętszej Maryi Panny 47 (centrum miasta) – tel. 504758020 – budynek 2-poziomowy, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: wózek, łazik dla osób na wózkach.

Pawilony Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica (ok. 1,5 km od pl. Biegańskiego):

Pawilon Wystawowy – tel. 504757769 – budynek 2-poziomowy, podjazd zewnętrzny, winda tymczasowo wyłączona z użytkowania, dostępna sala wystawowa na poziomie 0;

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza – (telefon do Pawilonu Wystawowego) – platforma poręczowa, zwiedzanie tylko z pracownikiem obsługi; do wystawy przygotowany przewodnik w alfabecie Braille’a.

UWAGA: Informujemy, że jeden z siłowników platformy dla osób z niepełnosprawnościami jest uszkodzony. Podnośnik jest czasowo wyłączony z użytkowania. Za utrudnienia przepraszamy!

Multicentrum ZODIAK (w obiekcie realizowane są zajęcia dla dzieci) – tel. 504757598 – budynek 3-poziomowy, podjazd, winda.

Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej – ul. Jasnogórska 23 – tel. 504757391 – obiekt parterowy z możliwością bezpośredniego wjazdu z zewnątrz.

Rezerwat Archeologiczny – ul. Łukasińskiego 20 (dzielnica Raków) – tel. 504757190 – obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w stopniu wystarczającym, 1-poziomowy, podjazd, makieta tyflograficzna dla osób niewidomych i niedowidzących oraz przygotowany do niej przewodnik zapisany alfabetem Braille’a i powiększoną czcionką; oferta edukacyjna dla osób niewidomych i niedowidzących „Dotknij przeszłości”; specjalna ekspozycja przygotowana dla osób z dysfunkcją wzroku wykorzystywana podczas warsztatów „Dotknij przeszłości”; (ok. 5 km od pl. Biegańskiego, centrum miasta)

Kamienica przy ul. Katedralnej 8 – tel. 506390213 – wystawa stała „Żydzi Częstochowianie”, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami ograniczona, w planach podjęcie działań usprawniających.

Stary Ratusz – tel. 504757519 – wystawa „Historia Częstochowy – miasta nad Wartą”, na wystawie makieta tyflograficzna dla osób niewidomych i niedowidzących; budynek 2-poziomowy, w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zjazd do muzeum windą przez pomieszczenie kawiarni.

Muzeum Częstochowskie posiada na wyposażeniu przenośną pętlę indukcyjną. Pętla znajduje się w Ratuszu Miejskim przy pl. Biegańskiego. Istnieje możliwość jej użycia w innych obiektach. Prosimy, żeby taką potrzebę zgłaszać telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl