Krzysztof Kędzierski

Rzeźby Krzysztofa Kędzierskiego
Wystawa współorganizowana z Salonem Dzieł Sztuki Connaisseur w Krakowie.
maj – sierpień 2014.

Krzysztof Kędzierski urodził się w 1940 r. w Częstochowie, zmarł w 2012. Był wybitnym artystą rzeźbiarzem, cenionym nauczycielem akademickim. Przez ponad 40 lat pracy naukowo-dydaktycznej wychował wiele pokoleń absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Przez dwie kadencje pełnił funkcję dziekana Wydziału Architektury Wnętrz, był kierownikiem Katedry Kształcenia Ogólnoplastycznego, w której prowadził Pracownię Rzeźby. Reprezentował uczelnię w Radzie Wyższego Szkolnictwa Artystycznego. Był społecznikiem i organizatorem. Działał w Związku Artystów Rzeźbiarzy oraz w Związku Polskich Artystów Plastyków.
Autor licznych rzeźb, małych form rzeźbiarskich i medali. Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Zorganizował kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Laureat wielu nagród.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl