Konkursy

 

VIII Konkurs Sztuki Ludowej „Stworzone, by cieszyć. Rzeźba i zabawka” to zadanie dwuletnie, którego ideą jest ukazanie aktualnego stanu tradycyjnego rzeźbiarstwa i zabawkarstwa, jak również próba uchwycenia i zaprezentowania transformacji, jakie zachodzą w tych dwóch dziedzinach twórczości ludowej. Celem przedsięwzięcia jest również edukacja oraz popularyzacja rękodzieła jako materialnego dziedzictwa kulturowego. Projekt jest kontynuacją koncepcji, która swoją pierwszą odsłonę miała w 2000 roku i od tego czasu cyklicznie jest powtarzana. Konkursy dotyczą różnych dziedzin twórczości ludowej, pozwalają na ukazanie ich różnorodności oraz na wzbogacenie zbiorów Działu Etnografii Muzeum Częstochowskiego. Przedsięwzięciu będą towarzyszyć warsztaty zabawkarskie oraz spektakl plenerowy. Podsumowaniem zadania będzie ekspozycja prezentująca nagrodzone i wybrane przez jury prace, a wizerunek nagrody Grand Prix zostanie użyty do stworzenia puzzli.

Regulamin, kartę zgłoszenia i kwestionariusz o twórcy można pobrać ze strony internetowej projektu – www.ksl.muzeumczestochowa.pl, wszelkie inne informacje o zadaniu można znaleźć również na Faceboooku – facebook.com/VIIIksl

Projekt realizowany będzie od lipca 2023 r. do września 2024 r.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Gminy Miasta Częstochowy.

*******************************************************************************************************************************************************

V edycja konkursu „Jurajska przyroda w obiektywie”

Materiały do pobrania:

Karta zgłoszenia

Kodeks etyczny

Regulamin konkursu Jurajska przyroda w obiektywie 2023

Zgoda Rodziców/Opiekunów

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl