Ladacznica – wernisaż wystawy Weroniki Rafy
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
27 czerwca 2014, godz. 19.00

Centrum Promocji Młodych zaprasza na wystawę plakatów typograficznych Weroniki Rafy, studentki grafiki z Gdańska. Plakaty przedstawiają zabawę znaczeniową słowami dotyczącymi kobiecości i relacji damsko-męskich. Główną inspiracją wystawy są zagadnienia psychologii rodzaju, w szczególności teoria ambiwalentnego seksizmu. Wykorzystując tak emocjonalne tematy, projekty bawią, uczą, ale też prowokują. Jeżeli chodzi o odbiór wizualny serii, najważniejsze są w niej prostota i pomysł. Plakaty zaprojektowane zostały w czerni i bieli, czym przewrotnie nawiązują do romantycznych dwuznaczności.
Seria powstała w 2013 roku w pracowni Typogra w Gdańsku. Od tamtego czasu była wystawiana podczas kilkunastu wydarzeń artystycznych (m.in. Pałac Kultury i Nauki, Festiwal Fama, Heineke Open’er Festival), w tym na pięciu wystawach indywidualnych (m.in. Institute of Design Kielce, Muzeum Książki Artystycznej, Pub Brudershaft). /A. Florczyk/ wstęp wolny