Warsztaty rodzinne

 

Lato w Muzeum 2022

ZAPISY POD NR. TEL. 504 757 502

sierpień

6.08, godz. 12.00 (Ratusz, plac Biegańskiego) – Gdy z początku sierpnia skwar trzyma, zwykle bywa długa i śnieżna zima – warsztaty rodzinne; koszt 10 zł
Warsztaty poprowadzone w oparciu o wystawę Rzecz o 12 miesiącach – symbolika roku obrzędowego. Główny nacisk zostanie położony na święta i zwyczaje praktykowane w sierpniu – dożynki, Święto Przemieniania Pańskiego, Matki Boskiej Zielnej. Przybliżymy symbolikę ziół, zbóż, owoców i warzyw, które są niezbędne do celebracji sierpniowej obrzędowości. W ramach warsztatów zostaną wykonane wianki z kwiatów, traw i ziół.

27.08, godz. 12.00 (Kamienica Mieszczańska, ul. Katedralna 8) – Ptaki różnych środowisk – warsztaty rodzinne; koszt 10 zł
Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać – dzięki eksponatom ze zbiorów Muzeum Częstochowskiego – ptaki bytujące w różnych środowiskach. W części warsztatowej uczestnicy wykonają z przygotowanych szablonów kolorowe ptaki.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl