Zabawy z hipertekstem. Rękopis znaleziony w Saragossie: adaptacja sieciowa
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
7.02.2013, godz. 18.00

Korporacja Ha!art przygotowała niedawno niespodziankę dla wszystkich miłośników hipertekstu. Udostępniła na swoich stronach cyfrową adaptację „Rękopisu znalezionego w Saragossie”, w opracowaniu Mariusza Pisarskiego. Potrzebę przełożenia tego klasyka literatury na hipertekstową formę, Ha!art uzasadnia następująco: Geometra Valesquez, jeden z narratorów arcydzieła Potockiego, nie lubi druku. Papierowa prezentacja krzyżujących się opowieści jest – według niego – nieadekwatna. To istny labirynt. Romanse i dzieła podobnego rodzaju winny być pisane w kilku kolumnach, na kształt tablic chronologicznych – mówi podirytowany wymuszoną linearnością bohater.
W Centrum Promocji Młodych jesteśmy wielkimi miłośnikami hipertekstu i bawimy się nim od pewnego czasu, dlatego nie mogliśmy przegapić takiej okazji. Zapraszamy zatem na zbiorowe odkrywanie dzieła Potockiego w nowej formule i nowych kontekstach. /Adam Florczyk/

Spotkanie pod hasłem „Po_czytaj!”, podtrzymującym idee częstochowskiego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa.

ZAPRASZAMY!