- Muzeum
- Struktura Muzeum
- Rada Muzeum
- Obiekty muzealne
- Cennik usług
- Ogłoszenia
- Oferta usług Działu Archeologii
- Dostosowanie obiektów dla osób z niepełnosprawnościami
- Deklaracja dostępności
- Zasady zwiedzania wz. z COVID-19
- Partnerzy
- RODO
- Polityka Cookies
- Oferty pracy
- Szukamy spadkobierców
- Zamówienia publiczne
- Program działania
- Standardy Ochrony Małoletnich w Muzeum Częstochowskim
- Sygnaliści
- Wystawy
- Wystawy stałe
- Wystawy czasowe
- Gabinety Wybitnych Częstochowian
- Jerzy Ostrowski
- Ferdynanda Karo
- Ludwik Wawrzynowicz
- Waldemar Miechowski
- Leon Jelonek
- ks. Leopold Wojak
- dr Mieczysław Wyględowski
- Władysław Biegański
- Edward Mąkosza
- Juliusz Łuciuk
- Jan Maciek Kukliński
- Śladami Reszków
- Kalina Jędrusik-Dygat
- Bronisław Idzikowski
- Wojciech Łukaszewski
- Wacław Tokarz, Władysław Terlecki
- Ludmiła Marjańska
- Jerzy Władysław Kołakowski
- Wanda Wereszczyńska
- Stefan Gierowski
- Andrzej Jasiński
- Stefan Korboński
- Włodzimierz Błaszczyk
- Jan Otrembski
- Jerzy Jotka Kędziora
- Iwo Gall
- Jan Oderfeld
- Marian Michalik
- Krzysztof Kędzierski
- Muniek Staszczyk
- Zwiedzanie i ceny biletów
- Wydawnictwa
- Multimedia
- Projekty
- Janina Plucińska-Zembrzuska – konserwacja kolekcji
- Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej
- Podróże wycinanek
- „Czyn-iąc piękno. Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych «Czyn»”
- Modernizacja stałej wystawy historycznej
- Konserwacja tła do fotografii z wizerunkiem klasztoru jasnogórskiego i Matki Boskiej Częstochowskiej
- VIII Konkurs Sztuki Ludowej Stworzone, by cieszyć. Rzeźby i zabawki
- Karuzela z Madonnami – wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej
- Etnobotanika w muzeum – w świecie naparów, wyciągów i eliksirów
- BOMBkOWA historia Częstochowy
- Edukacja
- Kontakt
Wyniki Konkursu OPOWIEŚCI STAREGO RYNKU w kategorii FOTOGRAFIA!
UWAGA!
Ogłaszamy wyniki Konkursu OPOWIEŚCI STAREGO RYNKU w kategorii FOTOGRAFIA!
Wszystkim UCZESTNIKOM dziękujemy za udział i zaangażowanie!
Zdjęcia prac Laureatów można oglądać na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumCzestochowskie
Wyniki konkursu:
Grupa wiekowa: szkoły podstawowe kl. VII–VIII
Nagrody:
I miejsce
Amelia Zembik, „Zwierciadło Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa
nr 10 im. Św. Stanisława Kostki w Częstochowie, opiekun: Beata Bednarczyk
II miejsce
Anna Celebiaś, „Kadr ze Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 19
im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
III miejsce
Hubert Fornal, „Kadr ze Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 31
im. Orła Białego w Częstochowie, opiekun: Grażyna Bich
Wyróżnienia:
Dominika Dudek, „Kolory Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 10 im. Św. Stanisława Kostki w Częstochowie, opiekun: Beata Bednarczyk
Filip Szmal, „Blask”, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, opiekun: Grzegorz Basiński
Mikołaj Szmal, „Kominiarze”, Szkoła Podstawowa nr 1
im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, opiekun:
Grzegorz Basiński
Nadia Lizura, „Skakać z marzeniami”, Szkoła Podstawowa nr 49
im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie, opiekun: Agnieszka Bednarska
Wiktoria Nodzyńska, „Nowy Stary Rynek – Dzwonnik zaprasza”, Szkoła Podstawowa nr 12 im. Bolesława Chrobrego
w Częstochowie, opiekun: Dorota Pliszka
Wiktoria Idziak, „Kadr ze Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 27 w Częstochowie, opiekun: Barbara Długosz
Grupa wiekowa: szkoły ponadpodstawowe:
Nagrody:
I miejsce
Oliwia Szlęg, „Odbicie przyszłości”, V Liceum Ogólnokształcące
im. A. Mickiewicza w Częstochowie, opiekun: Krzysztof Łudzik
II miejsce
Maciej Skowronek, „Taniec ze słońcem”, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie, opiekun: Katarzyna Łapeta
III miejsce ex aequo
Natalia Wiśniewska, „Akrobata”, TEB Edukacja w Częstochowie, opiekun: Dorota Wiśniewska
Paulina Płomińska, „Kadr ze Starego Rynku”, Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. Reymonta w Częstochowie, opiekun: Rafał Kuliński
Wyróżnienie:
Maria Nowakowska, „Kadr ze Starego Rynku”, Zespół Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, opiekun: Edyta Myślak-Kosowska
Ponadto Komisja zadecydowała o przyznaniu dwóch wyróżnień specjalnych:
Kamil Gil, „Patrzę do góry”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23
im. Janusza Korczaka w Częstochowie, opiekun: Mariusz Woźniak
Kevin Głąb, „Odbity w szkle”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23
im. Janusza Korczaka w Częstochowie, opiekun: Mariusz Woźniak