Muzeum Częstochowskie rozpoczyna ferie akcją WEEKEND ZA PÓŁ CENY z wystawą “Michał Bogucki. Okiem abstrakcji. Malarstwo. Performans. Sztuka Akcji 1971-2021”!

W najbliższy weekend, tj. 12-13.02.2022 r., ceny biletów do Pawilonu Wystawowego, gdzie prezentujemy wystawę prac Michała Boguckiego, będą obniżone o 50%!

Wystawa “Michał Bogucki. Okiem abstrakcji. Malarstwo. Performans. Sztuka Akcji 1971-2021” przypadająca na 50-lecie pracy twórczej artysty, prezentuje retrospektywną dokumentację jego działań oraz najnowsze dzieła.
Michał Bogucki – mimo różnorodnych rozwiązań twórczych – najlepiej odnajduje się w malarstwie abstrakcyjnym. Geometryczne figury, góry jako miejsca objawienia, spotkania, przemiany, piramidy, archetypiczne kobiece postacie wypełniają prace powstałe głównie w 2021 r. Te dynamiczne, wypełnione kolorem i symbolami, ostre, mocne w wyrazie obrazy tworzą charakterystyczny dla Michała Boguckiego, pełen mistycyzmu świat, do którego serdecznie Państwa zapraszamy!

12-13.02.2022 / 11.30 –17.30
Muzeum Częstochowskie / Pawilon Wystawowy / Park Staszica