28 kwietnia 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Dobrej Sztuki przy al. NMP 47 na spotkanie autorskie z malarką Magdaleną Snarską na wystawie Pejzaże mojej pamięci. Twórczość Magdaleny Snarskiej.

dr hab. Magdalena Snarska – malarka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Geometria Dyskursywna. Od 2007 r. zajmuje stanowisko profesora w Katedrze Malarstwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Celem jej pracy twórczej jest poszukiwanie piękna – jej przedstawienia cechują wysublimowane barwy, abstrakcyjne formy pejzażu, mistrzowskie operowanie światłem. Na wystawie pokazujemy dzieła najnowsze oraz te, które powstały po zaangażowaniu się artystki w działania międzynarodowego ruchu Geometrii Dyskursywnej. Obok obrazów prezentujemy prace na papierze – pastele. Magdalena Snarska tak mówi o ekspozycji: „Koncepcyjnie wystawa będzie opowieścią o mojej pamięci, w której toczy się swoisty zapis pejzażu, harmonii piękna, pulsującego światłem koloru i drgającej materii przestrzeni. Bezpretensjonalna prostota kompozycji, która stanowi szkielet moich prac oraz wciąż odżywiany przez obserwację pejzażu zachwyt dają mi możliwość odniesienia się do własnego wnętrza i obrazów w nim zapisanych, które z radością zaprezentuję częstochowskiej publiczności”. /Anna Krakowian / kuratorka wystawy/

wstęp w cenie biletu wstępu na wystawę / ekspozycję można zwiedzać do 26.05.2024 r.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl