Altea Leszczyńska

Sensuality

Altea Leszczyńska to niezwykły fotograf, który doskonale rozumie, docenia i potrafi pokazać kobiece piękno na swoich fotografiach. Artystka urodzona w Katowicach jest wszechstronnie uzdolniona. Nie ogranicza się jedynie do fotografii, zajmuje się też malarstwem olejnym, grafiką warsztatową, a także performance i video art. Ambitna i zdolna. Udzielająca się w wielu grupach artystycznych na całym świecie.

Altea to zdecydowanie osoba z ogromną pasją do fotografii. Tworzy niezwykłe sesje zdjęciowe. W jej bogatym portfolio możemy obejrzeć urocze zdjęcia zwierzaków, niezwykłe krajobrazy, klimatyczne fotografie retro i bajeczny cosplay. Nie jest to artysta, który ogranicza się do jednej tematyki i jednej dziedziny sztuki. To co najbardziej wyróżnia Alteę Leszczyńską, to namiętne zdjęcia kobiet. Ciało kobiece potrafi pokazać na wiele sposobów, zaciekawiając i pobudzając zmysły oglądającego. Nie boi się być kontrowersyjna. Dzięki temu jej fotografie nie są ograniczone sztywnymi ramami.

Jej „Sensuality” to cykl fotografii niesamowicie namiętnych. Modelki, ukazujące piękno kobiecego ciała. Całość przywodzi na myśl burleskę. Kobiety na jej fotografiach są silne, świadome tego. Potrafią pokazać i wykorzystać swoją namiętność. Fotografie są hipnotyzujące i choć zahaczają momentami mocno o fetysz i erotykę, nadal są prawdziwymi działami sztuki.

Nie ma jednego standardu piękna. Altea Leszczyńska udowadnia to na tych wszystkich zdjęciach. Kobiety są piękne. Wszystkie.

GALERIA WEJŚCIÓWKA to projekt, do którego zapraszamy zdolnych artystów. Pokazują oni swe prace w kilku miejscach równocześnie – w Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego, w redakcji Gazety Wyborczej i w Cafe Skrzynka.

Karolina Basiak