Muzeum odwołuje zimę 2012

Konkurs Muzeum odwołuje zimę został zorganizowany przez Muzeum Częstochowskie po raz trzeci. Głównym jego celem jest przybliżenie dzieciom kultury regionalnej i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy. Na placu Biegańskiego 21 marca 2012 roku o godz. 10.00 zgromadziły się licznie grupy szkolne, chcące zaprezentować wykonane przez siebie marzanny. Warunki konkursu zostały określone w regulaminie, z którym opiekunowie dzieci zapoznali się przed przystąpieniem do rywalizacji. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się 18 grup przedszkolnych, 7 szkolnych i 1 z placówki edukacyjnej. Kryteria oceny marzanny, jakimi kierowało się jury, to: ogólne wrażenie artystyczne, nawiązanie do tradycji ludowych, pomysłowość, staranność wykonania. Ocenie podlegała też krótka prezentacja przygotowana przez dzieci.

Przyznane zostały trzy nagrody:
I miejsce – Przedszkole nr 23 Jasia i Małgosi w Częstochowie;
II miejsce – Miejskie Przedszkole nr 33 w Częstochowie;
III miejsce – Klub Kubusia Puchatka w Częstochowie
oraz
jedno wyróżnienie – Szkoła Podstawowa nr 2 w Częstochowie
Nagrody ufundowało Muzeum Częstochowskie. Dodatkowe upominki przygotował Urząd Miasta Częstochowy.

W skład Jury III konkursu na najładniejszą marzannę Muzeum odwołuje zimę weszli pracownicy Muzeum Częstochowskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy.
Marzanny, które zdobyły nagrody, a także inne docenione przez jury znajdą się na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Częstochowskie i będą eksponowane w Ratuszu do 8 kwietnia 2012 r.

20120321-215149.jpg

20120321-215236.jpg

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl