23 marca 2024 r.  o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Dobrej Sztuki przy al. NMP 47 na wernisaż wystawy

Magdalena Snarska. Pejzaże mojej pamięci

dr hab. Magdalena Snarska – malarka, członkini Zarządu Stowarzyszenia Artystycznego Geometria Dyskursywna. Od 2007 r. zajmuje stanowisko profesora w Katedrze Malarstwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Celem jej pracy twórczej jest poszukiwanie piękna – jej przedstawienia cechują wysublimowane barwy, abstrakcyjne formy pejzażu, mistrzowskie operowanie światłem. Na wystawie pokażemy dzieła najnowsze oraz te, które powstały po zaangażowaniu się artystki w działania międzynarodowego ruchu Geometrii Dyskursywnej. Obok obrazów zostaną zaprezentowane prace na papierze – zarówno rysunkowe, jak i pastele. Magdalena Snarska tak mówi o ekspozycji: „Koncepcyjnie wystawa będzie opowieścią o mojej pamięci, w której toczy się swoisty zapis pejzażu, harmonii piękna, pulsującego światłem koloru i drgającej materii przestrzeni. Bezpretensjonalna prostota kompozycji, która stanowi szkielet moich prac oraz wciąż odżywiany przez obserwację pejzażu zachwyt dają mi możliwość odniesienia się do własnego wnętrza i obrazów w nim zapisanych, które z radością zaprezentuję częstochowskiej publiczności”.

kuratorka: Anna Krakowian

Ekspozycję prezentować będziemy do 26 maja 2024 r.