LATO W MUZEUM!
Zapraszamy na warsztaty artystyczne na wystawie WIÓRY, BAŹKI I SIÓDEMKI przygotowanej w ramach projektu “Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej”!
***
Galeria Dobrej Sztuki, al. Najświętszej Marii Panny 47 / Ratusz, pl. Biegańskiego
21 sierpnia 2021, godz. 12.00-14.00 / Koszt warsztatów: 10 zł
Czekamy na zgłoszenia pod nr. tel. 504 757 502!
***
Ekspozycja wieńczy dwuletni projekt badawczy, który miał na celu przyjrzenie się ośrodkowi rękodzielniczemu wykonującemu – jako jedyny na świecie – przedmioty użytkowe oraz ozdoby i kwiaty z wiórków osikowych. Prezentujemy historię wytwórczości z osiki, narzędzia pracy oraz moc bajecznie kolorowych artefaktów, które w latach 60. i 70. XX wieku podbijały międzynarodowe rynki. Wystawie towarzyszą bogato ilustrowany katalog oraz domino z wizerunkami ozdób osikowych oraz torby bawełniane.
Wystawa dofinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i Gminy Miasta Częstochowy.