Jurajska przyroda w obiektywie

Wernisaż wystawy fotograficznej i wręczenie nagród Laureatom konkursu

Ratusz / 24 kwietnia 2024 r. / godzina 13.00

Wystawa będąca podsumowaniem V edycji konkursu fotografii przyrodniczej, który ogłoszono w 2023 r, prezentowana jest w dwóch kategoriach wiekowych uczestników, tj. uczniów szkół podstawowych klas IV -VIII oraz uczniów szkół średnich. W konkursie wzięło udział 80 uczestników z 24 placówek Częstochowy i regionu. Nadesłano 131 prac. Celem projektu było między innymi zachęcenie młodych ludzi do interpretowania świata przyrody poprzez sztukę, jaką jest fotografia, oraz promowanie walorów przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W lutym tego roku Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Pierzgalskiego, przyrodnika i fotografa, wyłoniło laureatów konkursu, zwracając szczególną uwagę na prace zdradzające szczere zainteresowanie tematem i zaangażowanie fotografującego. Przedmiotem oceny były: oryginalność, inwencja twórcza, sugestywność przekazu, wartość artystyczna oraz merytoryczna wykonanych zdjęć.

/Ratusz, kwiecień – maj, kuratorki: dr Ewa Kaczmarzyk, Elżbieta Janik/