Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy w Ratuszu:
“Irena Szewińska. Wielka Dama Polskiego Sportu na fotografiach Janusza Szewińskiego”

Irena Szewińska urodziła się 24 maja 1946 r. w Leningradzie (dziś St. Petersburgu), zmarła 29 czerwca 2018 r. w Warszawie. Żona Janusza Szewińskiego, matka Andrzeja (byłego senatora, obecnie zastępcy prezydenta miasta Częstochowy) i Jarosława (doktora nauk technicznych). Niezwykle utalentowana i pracowita kobieta, która z racji siły swojego charakteru, pasji, optymizmu, pogody ducha i umiłowania sportu zasługuje na szczególne miejsce w naszej pamięci.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Częstochowskim pokażemy zdjęcia męża Ireny Szewińskiej – Janusza, przypominające nam Wielką Damę Polskiego Sportu i jej osiągnięcia.

27 lutego 2019
Ratusz