Europejskie Dni Dziedzictwa 2013

Muzeum Częstochowskie i Speleoklub Częstochowski zapraszają do
Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku Staszica
gdzie odbędzie się

ZABAWA TERENOWA „SKARBY POLSKIEJ ZIEMI”

REGULAMIN ZABAWY TERENOWEJ „SKARBY POLSKIEJ ZIEMI”
UCZESTNICY I OPIEKUNOWIE:
Liczba uczestników w grupie zabawy nie może przekraczać 2 osób. Maksimum 10 zespołów.
Wśród osób niepełnoletnich, biorących udział w zabawie, powinna być przynajmniej jedna osoba dorosła: rodzic lub młodzież powyżej 18. roku życia.
ZASADY:
1. Gra trwa 120 minut.
2. W każdym z punktów, do których dotrze grupa (grupa z opiekunem), będzie musiała zdobyć pieczątkę, która poświadcza pobyt grupy w tym punkcie; pieczątkę należy umieścić na karcie od gry;
3. Na kolejnych punktach zespół musi pojawić się w całości; dyskwalifikujemy zespoły, które się dzielą (np. jedna z osób grupy udaje się w kilka miejsc równocześnie);
4. Trasę marszu wyznacza organizator. Kolejność wykonywania zadań przez grupę musi być zgodna z instrukcją.
5. Zespół musi pojawić się przed Muzeum Górnictwa Rud Żelaza nie później niż w 2 godziny od rozpoczęcia gry. Zespół musi zgłosić się w wyznaczone w budynku miejsce do odnotowania godziny przybycia.
Każda z zarejestrowanych drużyn (maks. 10 drużyn), w każdej drużynie maks. 2 os. punktowane, dostają szarfę z numerem lub napisem.
Grupa lub grupa z osobą dorosłą startuje na czas z mapką i czystą kartką. Na mapce jest wytyczona trasa podchodów oraz miejsca ukrycia kopert. Ich zadaniem jest jak najszybsze odnalezienie ukrytych kopert i odpowiedzenia na pytania.
Po odnalezieniu kopert grupa:
– Wyciąga z niej informacje lub rozwiązuje zadania, zagadki, łamigłówki części testu itp.
– Na czystej kartce, z którą wystartowali, stawiają pieczątkę z poszczególnych miejsc pobierają informacje, rozwiązują zadania itp.
– Grupa, która spełni wszystkie warunki w najkrótszym czasie wygrywa podchody.

ZAPRASZAMY!

www.edd2012.pl