Dzień Wolnej Sztuki, 2019 r.
27 kwietnia (sobota)
Galeria Dobrej Sztuki

al. NMP 47

Można odbierać sztukę na wiele sposobów. Biernie lub aktywnie. Czysto wrażeniowo, bez większego zaangażowanie, pobieżnie albo inaczej – intencjonalnie i świadomie. Prawdą jest, że z obejrzanych wystaw zostają w nas najczęściej ogólne wrażenia. Tylko czasami na dłużej utrwalamy w pamięci pojedyncze prace, które w jakiś szczególny sposób nas zachwyciły i zaintrygowały. Czy chcemy wiedzieć więcej? Pogłębić wiedzę o danym autorze, nurcie artystycznym, temacie, technice, czy kompozycji dzieła? Zainteresować się sztuką, ale się nią nie zmęczyć?
Przystań więc na kilka minut przed dziełem i zobacz coś, czego wcześniej nie dostrzegłeś. Warto! Sztuka przemawia do wyobraźni, składnia do refleksji.
Muzeum Częstochowskie zachęca do spojrzenia na obrazy, rzeźby i grafiki w tempie „slow” . Po raz drugi organizuje w swojej Galerii „Dzień Wolnej Sztuki”.

Podczas godzinnego wydarzenia (27 kwietnia o godz. 12.00) zapraszamy uczestników do powolnego oglądania 5 obiektów z naszej kolekcji, a następnie zachęcamy do krótkiej dyskusji.
W tym roku tematem przewodnim jest „Miłość”. Wybraliśmy prace Eugeniusza Zaka, Tymona Niesiołowskiego, Antoniego Madeyskiego, Józefa Mehoffera i Mariana Michalika.

Zapraszamy

Projekt koordynują: Katarzyna Sucharkiewicz, Agnieszka Miry, Dział Sztuki Muzeum Częstochowskiego