Warsztaty rękodzielnicze połączone z ideą twórczego recyklingu. Podczas zajęć zostanie zaprezentowany sposób wykonywania przędzy z dzianiny bawełnianej, a następnie sposób dziergania przedmiotów użytkowych z tak wykonanej przędzy. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego wykonania koszy, puf, poduszek lub innych dowolnych przedmiotów za pomocą drewnianego grubego szydełka. Za materiał posłużą dzianiny z recyklingu. Warsztaty nawiązują do idei „darcia pierza” – zebrania kobiet podczas wykonywania prostych prac manualnych, były na dawnej wsi okazją do wymiany myśli i wiedzy. W obecnych czasach daleko odeszliśmy od tego rodzaju relacji między członkami społeczności lokalnych. Warsztaty rękodzielnicze są działaniem w kierunku wskrzeszenia tego pozytywnego dla życia człowieka trendu.
Warsztaty prowadzi Duet CADO – Jola Florczyk i Monika Wieciech – Duet Cado wyraża własne podejście do świata i ludzi. Korzysta z materiałów wyprodukowanych uczciwie, z troską o ekologię i prawa pracowników. Wspiera lokalnych przedsiębiorców i wierzy, że polski produkt może być nowoczesny, piękny, funkcjonalny i jednocześnie ponadczasowy. Projekty Duetu CADO są skierowane do osób, które chcą wyglądać naturalnie i czuć się komfortowo, realizując potrzeby indywidualizacji stroju i tworzenia swojej autorskiej „recepty” na życie. W CADO nie ma schematów, jest ono „płynne”, wyraża ideę twórczego zaangażowania i kreowania świata, by był lepszy, bardziej przyjazny i dostępny.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: karta-Willa-Kreatywnych-Działań-2015

Zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Promocji Młodych (al. Wolności 30