KWADRANS NA WIEŻY
…sekretny koncert w Ratuszu…
Stypendium Prezydenta Miasta Częstochowy
18 grudnia 2021, na wieży Ratusza Częstochowskiego, odbędzie się wyjątkowy koncert w wykonaniu tegorocznych stypendystek Prezydenta Miasta Częstochowy, Martyny Susek i Marty Kotaszewskiej.
Usłyszymy dźwięki wiolonczeli i altówki w połączeniu z nowoczesnymi instrumentami elektronicznymi. Stypendystki wykonają własne kompozycje w tym niezwykłym miejscu. Publiczność podczas krótkich, 15-minutowych występów będzie miała niecodzienną okazję podziwiać panoramę miasta i doświadczać naprawdę wyjątkowo bliskiego spotkania z muzyką – maksymalna ilość słuchaczy to tylko dwie osoby!
Wydarzenie potrwa w godzinach 12.00–14.00, wejście co 15 minut.
Bilety dostępne w kasie Ratusza w cenie 1 zł.
Zapisy pod nr. tel. 504 757 814 od godz. 11.00 do 17.00 (od wtorku do niedzieli).
Informacje o zespole:
String Theory – Marta Kotaszewska (wiolonczela) oraz Martyna Susek (altówka) to częstochowski zespół mający na swoim koncie 3 kontrakty z amerykańską agencją Landau Music (Los Angeles), które zaowocowały ponad 1500 koncertami m. in. w: Stanach, Meksyku, Hondurasie, na Dominikanie, Kostaryce, Portoryko, Gwatemali, w Panamie, na Alasce i Hawajach.
Aktualnie duet pracuje nad nowym materiałem, którego fragmenty będzie można usłyszeć już podczas koncertu w Częstochowie.
Podróże, liczne koncerty, kontakt z różnorodną kulturowo publicznością oraz solidne wykształcenie muzyczne zainspirowało częstochowianki do wartościowych i artystycznych działań twórczych.
Serdecznie zapraszamy!
 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl