Śmierć sztuki. Ćwiczenia z estetyki
Rewolucja DADA

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
27 stycznia 2014 roku, g. 19.00

Od nowego roku wracamy do tradycji spotkań w Willi Generała, podczas których po prostu rozmawiamy o sztuce.
Zastanawiamy się, na ile teoria sztuki czy estetyka okazują się przydatne w bezpośrednim kontakcie z dzisiejszymi działaniami artystycznymi. Narzucamy sobie przy tym większą regularność i ostatni poniedziałek będzie już tradycyjnym terminem kolejnych ćwiczeń z estetyki.
W styczniu przyjrzymy się ojcom pierwszej awangardy. Grupie niezwykle uzdolnionych szaleńców, którzy na początku XX w. wywrócili sztukę do góry nogami i już na zawsze zmienili zasady myślenia, mówienia i pisania o niej. Poszerzyli pole sztuki do nieskończoności i poszli grać w szachy. Trudno jest mówić o dadaizmie, dokładnie określić, gdzie kończy się zgrywa, a gdzie zaczyna prawdziwa praca twórcza, ale my spróbujemy. /Adam Florczyk/

zapraszamy!