„Ona: Gdzieś/ Kiedyś” wernisaż wystawy Veroniki Anny Wiśniewskiej – 24 MARCA 2012 – g. 18.00

Centrum Promocji Młodych zaprasza na wystawę fotografii artystki, która miłośnikom fotoblogów znana jest po prostu jako Veronika Anna. Pochodzi z Torunia, lecz mieszka w Łodzi, gdzie ukończyła kulturoznawstwo i filmoznawstwo. Fotografia to żywioł, który towarzyszył jej od wczesnego dzieciństwa i w naturalny sposób przerodził się w dorosłą pasję.
Jej warsztat i obserwacje fotograficzne zatoczyły niedawno koło – od pracy na kompaktowych aparatach fotograficznych poprzez użycie lustrzanek cyfrowych powraca teraz do starej fotografii analogowej. Zdjęcia to dla niej sposób utrwalaniem obrazów z pamięci, wspomnień. Takie obrazy nigdy nie są idealne i ostre, dlatego Weronika Wiśniewska wybiera świat filmów i błon fotograficznych. Polaroidy i techniki szlachetne pozostawiają miejsce dla nieuchwytności i rozmycia uwięzionych w bezruchu momentów. Są jej najbliższe i najwłaściwsze w przedstawianiu minionych nastrojów, ale także w stworzeniu onirycznego świata kobiet i demonów, baśni i mitów. Folklor, sztuka i wierzenia ludowe są kolejnym obszarem, w kierunku którego porusza się w swojej twórczości fotograficznej młoda artystka.

Artystka zaprosiła do wspólnego udziału w wydarzeniu Natalię Wiśniewską, która zaprezentuje również video Self Message System

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30