24 stycznia 2014 roku o godz. 19.00

“Egzist”

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
wstęp wolny

„Jesteśmy i nie jesteśmy zarazem – życie jest ciągłą zmianą, jest ciągłym rodzeniem się i śmiercią – pisał Heraklit z Efezu. Co łączy ów cytat z pracami Piotra Pasiewicza? Otóż życie i śmierć, te dwa antynomiczne pojęcia, splatają się w obrazach artysty. Nieprzypadkowy jest zatem tytuł wystawy „Egzist”, który oznacza tyle, co istnieć, egzystować, po prostu być… /Justyna Tomczak/

Piotr Pasiewicz – urodzony w 1979 w Łodzi. Twórczość w zakresie grafik warsztatowej, rysunku, performance, wideoartów i krótkich form filmowych. W 2011 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na swoim koncie liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, między innymi eksponował swoje prace w Pałacu Scheiblera, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi, Galerii Manhattan, Galerii Rondo, V Festiwalu Dialogu Czterech Kultur, IV Międzynarodowym Festiwalu Animacji Reanimacja, w Instytucie Historii Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, Urzędzie Miasta Łodzi i w Forum Fabricum.