12 października 2012 zapraszamy na „CZ-ARTY”

– wernisaż wystawy fotografii i fotokast Jarosława Respondka

Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30, godz. 19.00

Młody częstochowski fotograf Jarosław Respondek konsekwentnie skupia się w swojej twórczości na Częstochowie. Stara się łapać w obiektyw miasto w jego aktywnych, zaskakujących formach. Lubi fotografować ludzi pełnych energii i pomysłów i to niekoniecznie osoby publiczne, powszechnie znane. W Centrum Promocji Młodych zapraszamy na najnowszą wystawę Jarosława Respondka „CZ-ARTY”, owoc półrocznej współpracy fotografa z częstochowskim Stowarzyszeniem CZ-ART.

Przez prawie sześć miesięcy Jarek uczestniczył w życiu stowarzyszenia i dokumentował je. Był z CZ-ARTami podczas ETNO*C-y, Nocy Kulturalnej, Festiwalu Kultury Alternatywnej Frytka OFF, oraz innych imprez miejskich. Wybrał się również na wyprawę do Katalonii, by wziąć udział w dorocznym święcie Festa Major w Sant Cugat. Wszędzie tam udało mu się uchwycić w kadr wyjątkową, radosną energię CZ-ARTÓW. Moment, w którym bawiąc się, zmieniają szarą rzeczywistość, bez względu na to czy to zwykły dzień powszedni, czy może święto i impreza miejska. Jak same CZ-ARTY twierdzą, ich aktywność to edukacja pozaformalna realizowana przez młodzież, o czym będzie można się przekonać podczas towarzyszącego wernisażowi pokazu.

Dodatkowo będzie to szansa, by podejrzeć autentyczną, katalońską kulturę. Na fotografiach Jarka oprócz CZ-ARTÓW uwiecznieni zostali mistrzowie DIABLES i BASTONERS, grupy m.in.: GEGANTERS, CAPARROTS, CASTELLERS, TABALERS.

Projekt został zrealizowany dzięki Stypendium Artystycznym Prezydenta Miasta Częstochowy oraz wsparciu Studia Kreska i Delikatesów Kulturalnych La Hacienda.

/Adam Florczyk/