24.05., godz. 17.00 – warsztaty komiksowe prowadzone przez Marcina Kozierkiewicza, grafika warsztatowego, zajmującego się rysunkiem, grafiką tradycyjną, komiksem oraz ilustracją. Warsztaty komiksowe wprowadzą uczestników w najciekawsze zagadnienia związane z samodzielnym tworzeniem historii obrazkowych.

Zajęcia mają na celu promowanie komiksowego medium przez przybliżenie jego struktury, jak również promowania idei „druku drugoobiegowego”. Poruszymy najważniejsze zagadnienia i problemy, z jakimi młodzi rysownicy i młode rysowniczki komiksów będą musieli się zmierzyć. Opowiemy, gdzie szukać pomysłów oraz jak pomysły te rozwijać, aby przeobrażały się w ciekawe i rozbudowane scenariusze.
Przede wszystkim postaramy się zachęcić Was do eksperymentowania, ponieważ zabawa i eksperymenty wyzwalają w ludziach największą kreatywność! Uwaga, zajęcia nie wymagają umiejętności rysunkowych, wymagana jest jednak dawka zdrowego entuzjazmu i chęć do nauki…

warsztaty dla osób powyżej 13 roku życia.
Zapisy: 504 757 502
Pawilon Wystawowy w Parku Staszica
ilość miejsc ograniczona :)
wstęp na karnet

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl