Skarby jurajskiego morza – warsztaty na wystawie Skamieniałości jurajskie – klucz do przeszłości ziemi częstochowskiej.

Odkryj… co to są i jak powstają skamieniałości? Kto to jest paleontolog? Jakie zwierzęta zamieszkiwały przed 160 milionami lat na naszym terenie ? Niezwykle interesujące wiadomości i ciekawostki, połączone z prezentacją wyjątkowych okazów paleontologicznych, sprawią, że każdy znajdzie coś interesującego ! Zajęcia połączone zostaną z zabawą plastyczną podczas, której każdy z uczestników będzie mógł wykonać wybraną przez siebie skamieniałość z gliny lub plasteliny.

Pawilon Wystawowy Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica

18.05.2019 r , godz. 18.00