Dyrektor Muzeum Częstochowskiego
poświęconej Ludwikowi Wawrzynowiczowi

piątek, 10 czerwca 2016 r., godz. 12.00
Ratusz, Gabinet Wybitnych Częstochowian

Eksponaty pochodzą ze zbiorów rodzinnych Wandy Malko, z Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie oraz Muzeum Częstochowskiego

Ludwik Wawrzynowicz – żarliwy promotor życia muzycznego Częstochowy, kompozytor, pedagog, publicysta. Urodzony w Warszawie, absolwent Warszawskiego Instytutu Muzycznego, studiował grę na fortepianie, organach, kompozycję. Od 1902 r. związany z Częstochową. W 1904 r. założył pierwszą świecką szkołę muzyczną w Częstochowie.
Twórczość Ludwika Wawrzynowicza obejmuje około 100 zachowanych kompozycji, między innymi operę, utwory fortepianowe, organowe, pieśni solowe i chóralne, utwory religijne, hymny kościelne, kantaty, msze, utwory kameralne, a także kompozycje o charakterze dydaktycznym.

na wernisaż wstęp wolny