Ratusz / 13 sierpnia 2019 / godz. 18.00 / wstęp wolny

Wystawa pod patronatem Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego została przygotowana w ramach 50. rocznicy lądowania na Księżycu załogi Apollo 11, we współpracy z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Stowarzyszeniem Astronomia Nova w Częstochowie, Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii oddział w Częstochowie im. ks. Bonawentury Metlera.

Ku gwiazdom to prawdziwie kosmiczna wystawa, która zachwyci i zainteresuje każdego! Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych. Kosmos jak i wyprawy kosmiczne, fascynują nas już od dłuższego czasu. Piękno kosmosu i jego tajemnice to bardzo modny temat. Inspiruje artystów, pisarzy, scenarzystów Chcemy o nim wiedzieć jak więcej.

Na wystawie prezentujemy skafandry, prowiant kosmiczny, mundur generała, niezbędny sprzęt, przydatny w przestrzeni kosmicznej. Prawdziwych pasjonatów i tych, którzy dopiero poznają temat, zachwyci łazik marsjański z Politechniki Częstochowskiej, którą docenia cały astronomiczny świat. Kolejną perełką są kawałki kosmicznych skał – meteorytów. Wszystkie prezentowane eksponaty to prawdziwe skarby.

Kurator: Marek Nowak