Higiena umysłowa – otwarcie wystawy prac Marty Frej
Pawilon Wystawowy w Parku Staszica
8 lipca 2016, godzina 18.00
Na wernisaż wstęp wolny

Marta Frej (ur. 1973) – malarka, rysowniczka, ilustratorka, animatorka kulturalna, autorka memów, prezeska Fundacji Kulturoholizm, współzałożycielka Klubu Krytyki Politycznej w Częstochowie. Laureatka nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej.
Artystka posługuje się memami, jednym z najciekawszych tworów popkultury. Za ich pomocą uprawia nowoczesną formę felietonu z aktualnymi komentarzami do rzeczywistości.
Marta Frej jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2004). W latach 2005-2009 była na tej uczelni asystentką w pracowni rysunku i malarstwa prof. M. Czajkowskiego.