Otwarcie Czytelni Komiksów: Maraton rysowania komiksów
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
20 grudnia 2014, g. 13.00–19.00

W związku z otwarciem czytelni komiksów w Willi Generała (15 grudnia 2014, g. 19.00), zapraszamy na akcję wspólnego rysowania komiksów.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, zdolności plastyczne czy komiksowe doświadczenie. Ważna jest jedynie pasja do graficznych opowieści i chęć wspólnego stworzenia spontanicznej galerii. Chcemy udowodnić, że w naszym mieście nie tylko czyta się komiksy, ale również się je tworzy.
Dla tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z komiksami, część warsztatową maratonu poprowadzi Marcin Kozierkiewicz.
Akcja odbywa się pod hasłem „Po_czytaj!”, podtrzymującym ideę częstochowskiego Festiwalu Dekonstrukcji Słowa.