Czytelnia komiksów: Superbohaterowie ery telewizyjnej
Centrum Promocji Młodych, Willa Generała, al. Wolności 30
9 grudnia 2016, g.18.00
Od kilku lat w telewizji mamy prawdziwą inwazję superbohaterów. Postacie znane zarówno z uniwersum DC jak i Marvela na dobre zadomowiły się w większości amerykańskich stacji telewizyjnych (ABC, The CW, FOX, NBC, Netflix). Co więcej, śledząc zapowiedzi kolejnych serialowych premier, można nabrać przekonania, że komiksów w telewizji będzie z roku na rok coraz więcej. Podczas grudniowego spotkania w czytelni komiksów chcemy się przyjrzeć bliżej temu fenomenowi.
Bartek Stuła opowie, jak mają się do siebie komiksowe uniwersa DC i Marvel i ich serialowe odpowiedniki. Czym się różnią, w czym są podobne i w jaką stronę te relacje będą się rozwijać.