7 listopada 2014 o godz. 18.00 zapraszamy na

Centrum Promocji Młodych zaprasza na wyjątkowy, podwójny wernisaż. Żeński pierwiastek wystawy „1/1” to fotografie Dominiki Sadowskiej. Prace tej artystki są wynikiem wizualnych badań, fotograficznej obserwacji nieznanej substancji zmieniającej swój stan skupienia, kształt oraz temperaturę. Sadowska w tych pracach odważnie eksploruje granice przedstawienia, podważając jednoznaczność oraz materialność ukazanych bytów. Męski pierwiastek „1/1” to z kolei prace Sergiusza Kuchczyńskiego. Artysty, który tworząc obiekty biżuteryjne o nowoczesnej formie, wykracza poza ramy tradycyjnego wzornictwa. W swojej twórczości bada on zależności, które nas określają – łączą lub izolują. Tematem prezentowanej kolekcji jest gorset jako metafora, sprowadzony do form biżuteryjnych. W ten sposób powstał zestaw, który może być pretekstem do rozważań o systemach powiązań i wzajemnych oddziaływań.

Dominika Sadowska – absolwentka Akademii Sztuki Pięknych w Łodzi, pracuje na macierzystej uczelni. Porusza się pomiędzy fotografią, grafiką, obiektem i obrazem ruchomym. Interesuje ją rzeczywistość nierozpoznana i nieuchwytna. Jej twórczość charakteryzuje minimalizm, nacisk na precyzję i jakość techniczną.
Sergiusz Kuchczyński – projektant biżuterii, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obecnie adiunkt w Pracowni Biżuterii prof. Andrzeja Szadkowskiego.

Centrum Promocji Młodych
Willa Generała, al. Wolności 30