15 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Ratusza na wykład Tomasza Kuby Kozłowskiego Zdrój nowoczesny. Modernizm w kresowych uzdrowiskach II Rzeczypospolitej.

wstęp wolny

*

Wykład jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie Na Kresy po zdrowie! O uzdrowiskach na ziemiach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej, którą można zwiedzać do 2 lipca br. w Pawilonie Wystawowym.

Ekspozycja zabiera zwiedzających w podróż do słynnych kurortów ziem wschodnich. Pozwala odpowiedzieć na pytania: kto przyjeżdżał do leczniczych wód i czy na pewno tylko w celach kuracyjnych? jaką muzykę wykonywano podczas koncertów w parkach zdrojowych? Przenosi nas w okres od XVI wieku do lat 20. i 30. XX wieku i przedstawia blisko 500-letnią historię kresowych uzdrowisk…

Organizatorzy ekspozycji: Muzeum Częstochowskie, Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej – oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, Dom Spotkań z Historią w Warszawie

Partnerzy: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA

Patronat medialny: ziemiewschodnie.pl

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl