Do finału XX Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”, przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych. Klasyfikowani byli w 2 kategoriach: klasy 4–6 oraz klasy 7–8.

Uczniowie reprezentowali takie szkoły, jak: Szkoła Podstawowa nr 54 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 21 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 42 w Częstochowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku, Szkoła Podstawowa w Hucie Starej ,,B”, Szkoła Podstawowa w Kolonii Poczesnej, Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Małusach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 32 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie, Szkoła Podstawowa we Mstowie.

W grupie młodszej przyznano:
I miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie,
II miejsce – uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Lesie,
III miejsce ex aequo – uczeń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich i uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Częstochowie.
W grupie starszej przyznano:
I miejsce ex aequo – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Częstochowie i uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Częstochowie
III miejsce – uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 42 w Częstochowie.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy ich wiedzy i zapału. Dziękujemy również nauczycielom, opiekunom oraz dyrektorom szkół za tak dobre przygotowanie uczniów. Mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnej XXI edycji Międzypowiatowego Konkursu Historycznego „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”.