- Muzeum
- Struktura Muzeum
- Rada Muzeum
- Obiekty muzealne
- Cennik usług
- Ogłoszenia
- Oferta usług Działu Archeologii
- Dostosowanie obiektów dla osób z niepełnosprawnościami
- Deklaracja dostępności
- Zasady zwiedzania wz. z COVID-19
- Partnerzy
- RODO
- Polityka Cookies
- Oferty pracy
- Szukamy spadkobierców
- Zamówienia publiczne
- Program działania
- Standardy Ochrony Małoletnich w Muzeum Częstochowskim
- Sygnaliści
- Wystawy
- Wystawy stałe
- Wystawy czasowe
- Gabinety Wybitnych Częstochowian
- Jerzy Ostrowski
- Ferdynanda Karo
- Ludwik Wawrzynowicz
- Waldemar Miechowski
- Leon Jelonek
- ks. Leopold Wojak
- dr Mieczysław Wyględowski
- Władysław Biegański
- Edward Mąkosza
- Juliusz Łuciuk
- Jan Maciek Kukliński
- Śladami Reszków
- Kalina Jędrusik-Dygat
- Bronisław Idzikowski
- Wojciech Łukaszewski
- Wacław Tokarz, Władysław Terlecki
- Ludmiła Marjańska
- Jerzy Władysław Kołakowski
- Wanda Wereszczyńska
- Stefan Gierowski
- Andrzej Jasiński
- Stefan Korboński
- Włodzimierz Błaszczyk
- Jan Otrembski
- Jerzy Jotka Kędziora
- Iwo Gall
- Jan Oderfeld
- Marian Michalik
- Krzysztof Kędzierski
- Muniek Staszczyk
- Zwiedzanie i ceny biletów
- Wydawnictwa
- Multimedia
- Projekty
- Janina Plucińska-Zembrzuska – konserwacja kolekcji
- Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej
- Podróże wycinanek
- „Czyn-iąc piękno. Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych «Czyn»”
- Modernizacja stałej wystawy historycznej
- Konserwacja tła do fotografii z wizerunkiem klasztoru jasnogórskiego i Matki Boskiej Częstochowskiej
- VIII Konkurs Sztuki Ludowej Stworzone, by cieszyć. Rzeźby i zabawki
- Karuzela z Madonnami – wizerunki Matki Boskiej Częstochowskiej
- Etnobotanika w muzeum – w świecie naparów, wyciągów i eliksirów
- Edukacja
- Kontakt
Wyniki Konkursu OPOWIEŚCI STAREGO RYNKU w kategorii PLASTYKA!
UWAGA!
Ogłaszamy wyniki Konkursu OPOWIEŚCI STAREGO RYNKU w kategorii PLASTYKA!
Wszystkim UCZESTNIKOM dziękujemy za udział i zaangażowanie!
Zdjęcia prac Laureatów można oglądać na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/MuzeumCzestochowskie
Wyniki konkursu:
Grupa wiekowa: szkoły podstawowe kl. IV–VI
I miejsce
Lena Kwarciak, „Mój Stary Rynek”, Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, opiekun: Anna Langier
II miejsce
Emilia Musielińska, „Stary Rynek w nowej odsłonie”, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Zawadzie, opiekun: Bogusława Woldan
III miejsce
Hanna Olaszewska, „Tajemniczy mnich”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Wyróżnienia:
Yana Mohylna, „Tajemnice i piękno Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Julia Żurkowska, „Tajemnice i piękno Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Jakub Sowa, „Kamienica Starego Rynku”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, opiekun: Mariusz Woźniak
Sebastian Błaszczak, „Piękno Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie, opiekun: Agnieszka Lampa
Ilia Mirchenko, „Piękno Starego Rynku”, Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie, opiekun: Agnieszka Lampa
Hanna Rykała, „Nocne życie kamieniczek”, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie, opiekun: Joanna Nagel
Grupa wiekowa: szkoły podstawowe kl. VII–VIII
I miejsce
Patrycja Kubik, „Noc na rynku”, Szkoła Podstawowa nr 32 im. Jerzego Dudy-Gracza w Częstochowie, opiekun: Grażyna Mrozek
II miejsce
Maja Jędrasiak, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
III miejsce
Julia Grzywacz, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Wyróżnienia:
Jakub Kula, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Wiktoria Nowicka, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Nina Mazur, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Juliana Tuwima w Częstochowie, opiekun: Dorota Przystalska
Jan Janeczek, „Tajemnice i piękno Starego Rynku w Częstochowie”, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie, opiekun Grażyna Bich
Ponadto Komisja zadecydowała o przyznaniu czterech wyróżnień specjalnych:
Krzysztof Świętoniowski, „Cyrk w przestrzeni na rynku”, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1 w Częstochowie, opiekun: Katarzyna Durdzińska
Marcin Ziętara, „Cyrk w przestrzeni na rynku”, Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1 w Częstochowie, opiekun: Katarzyna Durdzińska
Oskar Fielauf, „Kamienice Starego Rynku”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, opiekun Mariusz Woźniak
Kamil Piotrewicz, „Stara kamienica”, Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, opiekun: Mariusz Woźniak