Wernisaż wystawy Terra recognita 2020

Galeria Dobrej Sztuki przy al. NMP 47/ 13 marca 2020 / g. 18.00

Wystawa współorganizowana z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. W projekcie bierze udział ok. 15 nauczycieli akademickich z Polski – z ASP w Krakowie, ASP w Katowicach, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a także z Uniwersytetu w Ostrawie w Czechach i Uniwersytetu Katolickiego w Ruzomberku na Słowacji. Celem projektu jest prezentacja wypowiedzi ukształtowanych indywidualnymi doświadczeniami, inspirowanych miejscami ważnymi dla poszczególnych twórców, utrwalonymi, niekiedy przekształcanymi w nurcie czasu. Na podstawie prezentacji zrealizowanych w ramach projektu można stwierdzić, że oprócz świata materialnego osobista refleksja stanowi unikatową i oryginalną wartość. W jej przekazie pomiędzy zakreślonymi zagadnieniami pojawiły się też wątki tradycji, faz zmian, przekształceń, początku i punktu dojścia. Kurator wystawy dr hab. Agnieszka Półrola (UJD Częstochowa).