Weekend seniora z kulturą
1–2 października 2022 r.

1 października o godz. 16.00 / sobota /Ratusz pl. Biegańskiego / spotkanie Broń w zbiorach Muzeum Częstochowskiego z Mariuszem Grzybem z Działu Historii

2 października o godz. 16.00 / Pawilon Wystawowy w Parku Staszica / oprowadzanie kuratorskie po wystawie Dwie setki – Plucińska&Majewski. Różne drogi, jeden świat z Eweliną Mędralą-Młyńską

Weekend seniora z kulturą to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

12 października 2022 r. udostępnimy nasze obiekty muzealne i prezentowane w nich wystawy dla wspomnianej grupy odbiorców w promocyjnej cenie 1 zł.

Serdecznie zapraszamy!