Święta na szkle malowane – bożonarodzeniowe rodzinne warsztaty artystyczne.

11 grudnia 2021 r.

Lekcja muzealna poświęcona tradycjom Bożego Narodzenia, szopkom tradycyjnym i ich przekazowi w sztuce ludowej.

Na zajęciach prezentowane będą szopki ludowe, czyli rzeźby w drewnie, a także obrazy na szkle. Omówiona zostanie historia szopki bożonarodzeniowej oraz tradycje i zwyczaje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Podczas kreatywnych warsztatów dzieci wraz z rodzicami wykonają prace plastyczne inspirowane obrazkami na szkle pochodzącymi ze zbiorów Działu Etnografii Muzeum Częstochowskiego i poznają technikę ich wykonania.

czas trwania zajęć: 1,5 h

koszt warsztatów: 10 zł/osoba

godzina: 12.00–13.30

zapisy pod nr. tel.: 504 757 502

liczba miejsc ograniczona

Warsztaty odbywają się z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.