Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Kamińskim laureatem I nagrody w 15. edycji Konkursu Fotograficznego Klimaty Częstochowy

Jacek Kamiński, częstochowianin, urodził się w 1955 r. Jest absolwentem Technikum Górniczego w Częstochowie. W 1970 r. zacząłem uczęszczać do kółka fotograficznego i filmowego prowadzonego przez Kazimierza Maciejowskiego w Domu Kultury na Rakowie. W 1972 r. został przyjęty warunkowo, ze względu na młody wiek, do Towarzystwa Fotograficznego w Częstochowie, gdzie w latach późniejszych był m.in. skarbnikiem i wiceprezesem. Obecnie jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie. Od 1978 r. łączy pasję fotograficzną z pracą zawodową. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i konkursach fotograficznych oraz filmów amatorskich. Miał 10 wystaw indywidualnych. Jest laureatem Grand Prix w II konkursie „Klimaty Częstochowy” oraz I nagrody w tym Konkursie w 2022 r. Uczestniczył w Plenerach Fotograficznych, m.in. Ogólnopolskich Fotograficznych Spotkania Młodych w latach 1975, 1979, 1981, w Ogólnopolskim Plenerze Fotografików Krajów Nadbałtyckich w 1981 r. Uczestniczył w plenerze CTF we Lwowie w lipcu 2001 r. Obecnie pracuje nad wystawą retrospekcyjną swoich zdjęć.

/opracowano w oparciu o tekst przygotowany przez Jacka Kamińskiego/

18 stycznia 2023 r., / godz. 18.00  / Galeria Dobrej Sztuki , al. NMP 47 / spotkanie na wystawie pokonkursowej 15. edycji Konkursu Fotograficznego Klimaty Częstochowy