Sportowy świat dawnego Lwowa: ludzie i miejsca – udostępnienie wystawy: 12 kwietnia 2022 r.

Lwów to miasto niezwykłe z wielu względów, także z uwagi na różnorodność i bogactwo życia sportowego. Lekkoatletyka, piłka nożna, szermierka, szybownictwo, hokej, tenis, saneczkarstwo, gimnastyka… największe gwiazdy stadionów, wielcy sportowcy, sale gimnastyczne i boiska – wszystko to tworzy niezapomniany świat dawnego, przedwojennego ukraińskiego miasta.

Wystawa współorganizowana z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, oddział Częstochowa

(Pawilon Wystawowy, 12.04-24.04.2022)