Dyrekcja Muzeum Częstochowskiego zaprasza na uroczystą Sesję poświęconą pamięci Doktora Andrzeja W. Skalskiego (1938–1996) w 25. rocznicę jego śmierci

23 września 2021 r., godz. 14.00

Ratusz / Sala Reprezentacyjna

Program:

referaty:

g. 14.00–14.10

Otwarcie sesji: Katarzyna Ozimek, dyrektor Muzeum Częstochowskiego

g. 14.15–15.40

dr Ewa Kaczmarzyk: Zasługi Andrzeja W. Skalskiego w dziedzinie muzealnictwa i polskiej paleoentomologii

dr hab. Marceli Antoniewicz, prof. UJD: Wspomnienie o dyrektorze, muzealniku i przyjacielu

prof. dr hab. Krzysztof Jażdżewski: Doktor Andrzej W. Skalski jako badacz skorupiaków wód podziemnych

prof. dr hab. Marian Głowacki: Działalność dydaktyczna, wychowawcza i popularyzatorska Doktora Andrzeja W. Skalskiego

część wspomnieniowa:

g. 15.5016.30

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się wspomnieniami o Doktorze – mile widziane będą zdjęcia.

zwiedzanie wystawy / Pawilon Wystawowy w Parku Staszica:

g. 17.0017.30

Zwiedzanie wystawy „Ulotne piękno. Egzotyczne owady świata z kolekcji Muzeum Częstochowskiego” poświęconej pamięci Doktora Andrzeja W. Skalskiego, przyrodnika i dyrektora Muzeum Częstochowskiego w latach 1975–1991, w 40. rocznicę zorganizowanej przez niego ekspozycji zatytułowanej „Klejnoty brazylijskiej dżungli”.