6 maja 2022 r. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do Ratusza na promocję katalogu wystawy

„Czyn-iąc piękno. Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych «Czyn»”.

Kuratorką ekspozycji, autorką scenariusza, koncepcji katalogu, tekstów i not katalogowych jest Katarzyna Sucharkiewicz.

Projekt katalogu: Łukasz Kasperczyk, fotografie w części katalogowej publikacji: Jacenty Dędek.

Spotkanie poprowadzi Tadeusz Piersiak.

***

Wydarzenie realizowane w ramach projektu przybliżającego dzieje zapomnianej częstochowskiej wytwórni dewocjonaliów z lat 1945-1953, której celem było unowocześnienie i podniesienie walorów artystycznych pamiątek religijnych.

Od 23 kwietnia do 16 września 2022 roku w Galerii Dobrej Sztuki przy alei NMP 47 można zwiedzać wystawę Czyn-iąc piękno. Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych „Czyn”, zorganizowaną w ramach zadania realizowanego w ministerialnym programie Wspieranie działań muzealnych. Ekspozycja oraz towarzyszący jej katalog, o tym samym tytule, zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (obecnie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Częstochowy.

Więcej informacji na stronie: https://tiny.pl/982qc