Podobniniepodobni. 50-lecie twórczości Elżbiety i Lecha Ledeckich

28 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy do Pawilonu Wystawowego  na wernisaż wystawy współorganizowanej z ZPAP Okręgiem Częstochowskim

Wystawa prac Elżbiety i Lecha Ledeckich Podobni – niepodobni zorganizowana w Muzeum Częstochowskim z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości związanych z Częstochową artystów, członków tutejszego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków, jest ekspozycją ukazującą ich wybrane dokonania artystyczne powstałe na przestrzeni ostatnich pięciu dekad.
Wszechstronni artyści realizując się wieloaspektowo w takich dziedzinach sztuki jak malarstwo, witraż, rzeźba ceramiczna, projektowanie i aranżacja wnętrz, tworzą zainspirowani naturą, własnym miastem, Jurą Krakowsko-Częstochowską, a także krajobrazami podziwianymi podczas licznie odbywanych podróży, m.in. do Indii i Norwegii.
Na wystawie zobaczymy twórczość malarską i ceramiczną obojga artystów. Zestawienie ponad 70 dzieł Elżbiety i Lecha Ledeckich w jednej przestrzeni ekspozycyjnej jest okazją do ukazania odmienności ich pracy twórczej, ale także pozwala na odnalezienie punktów stycznych, szczególnie w sposobach operowania plamą barwną, wprowadzającą oniryczno-nostalgiczny nastrój.
Artystom gratuluję pięknego Jubileuszu, a wszystkim zwiedzającym życzę udanego poszukiwania podobieństw w ich jakże odrębnej twórczości. /Katarzyna Ozimek/

(28.04-31.05.2022)