Promocja książki Tadeusza Piersiaka pt. Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory

Ratusz / 21 września 2022 r. / godz. 17.30

Spotkanie w Sali Reprezentacyjnej Ratusza, to doskonały moment, by posłuchać opowieści o życiu i sztuce tworzenia wybitnego Artysty – częstochowianina Jerzego Jotki Kędziory, którego rzeźby balansujące są rozpoznawalne na całym świecie. Rozmawiać z nim będzie Tadeusz Piersiak – były dyrektor OPK „Gaude Mater” i Muzeum Częstochowskiego, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Rumcajs”. Obaj Panowie od lat tworzą częstochowską kulturę i są znani ze swych kreatywnych działań.

Książka Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory to wywiad-rzeka, gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury faktu. W jubileuszowym roku 50-lecia twórczości Artysty przypomina ważne wydarzenia z jego życia, jest pełna wspomnień, refleksji o sztuce i ludziach. Pokazuje rzeźbiarza jako wyjątkowego człowieka, którego twórczość jest doskonałą wizytówką Częstochowy.

Serdecznie zapraszamy!

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl