Otwarcie wystawy POWROTY Danuty Niklewicz

Ratusz

14 września 2019, godz. 17.00

Wystawa prac Danuty Niklewicz, malarki, projektantki sztuki użytkowej, w latach 1990-2001 pracowała jako projektant dla Krośnieńskich Hut Szkła. Kontakt ze szkłem artystycznym zachęcił ją do zmierzenia się ze sztuką malarską. Artystka od wielu lat zajmuje się twórczością plastyczną, a w malarstwie preferuje technikę olejną i akwareli (tworząc abstrakcje i impresyjne pejzaże.

Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich i do Pracowni Malarskiej Jacka Bukowskiego w Warszawie. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jej akwarela z cyklu Tornado została zakwalifikowana do pokonkursowych wystaw w kraju i za granicą w ramach 8 Międzynarodowego Biennale Miniatury