To już ostatni weekend z 41. Wystawą Malarstwa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza! Zapraszamy do Ratusza!!!

Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza rozpoczęło działalność w 1981 roku jako Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków Nieprofesjonalnych i było drugim w Polsce zarejestrowanym stowarzyszeniem plastyków amatorów. Inicjatorem przedsięwzięcia był Zbigniew Szablewski. W 2005 roku CSPN dzięki staraniom ówczesnej prezes Ireny Binert uroczyście przyjęło nową nazwę Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. Grupa zrzesza osoby z pasją tworzenia. Są to ludzie różnych profesji – lekarze, nauczyciele, ekonomiści, inżynierowie, rzemieślnicy, technicy, jak i również profesjonalni artyści. Obecnie, coraz chętniej zgłaszają się również osoby zawodowo czynne, chcące realizować swoje artystyczne pasje. Cechą wspólną członków jest miłość do sztuki i potrzeba tworzenia piękna. Doroczne wystawy prac wszystkich członków stały się już tradycją. Organizowane są także wystawy tematyczne oraz poplenerowe prezentacje twórczości. Wielu członków pokazuje również swoje prace na indywidualnych wystawach, z każdym rokiem tych wystaw przybywa. Stowarzyszenie wspomaga liczne aukcje charytatywne organizowane przez inne stowarzyszenia i fundacje. W 2016 roku na 35-lecie działalności Stowarzyszenie otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2021 roku Stowarzyszenie obchodziło uroczyście Jubileusz 40-lecia. /Ewa Powroźnik, prezes Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza/

Wystawę prezentujemy do 15 stycznia br. 

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl