INICJAŁ MALOWANY JAJKIEM

Zapraszamy na warsztaty plastyczne współorganizowane z Biblioteką Publiczną w Częstochowie, które odbędą się w Rezerwacie Archeologicznym przy ul. Łukasińskiego 20!

25 sierpnia 2023 r. / godz. 11.00 – 12.30 / warsztaty dla dzieci powyżej 6. roku życia / zapisy: 504 757 502 / koszt 1 zł

Wakacyjne zajęcia będą podzielone na dwie części. Pierwsza to zwiedzanie wystawy stałej Z MROKU DZIEJÓW w Rezerwacie Archeologicznym. Pani archeolog Gerta Bielińska opowie nam o sposobach, jakimi dawniej pozyskiwano pigmenty, używane do zdobienia naczyń i tworzenia malowideł naskalnych. Następnie rozpocznie się część plastyczna spotkania. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne farby – temperę jajeczną, której użyjemy do namalowania swojego inicjału. Dzięki nowej technice dowiemy się, jak w średniowieczu powstawały ikony oraz zdobienia w księgach.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl