Właśnie zakończyliśmy realizację zadania „Czyn-iąc piękno. Działalność częstochowskiej Fabryki Wyrobów Ceramicznych Czyn” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Częstochowy. W ramach projektu zrealizowana została wystawa czasowa, przybliżająca dzieje i dokonania artystyczne wytwórni „Czyn”, której towarzyszył bogato ilustrowany katalog, powstał film dokumentalny o częstochowskim rynku dewocjonaliów oraz odbyły się liczne prelekcje i zajęcia edukacyjne. Z początkiem października prezentowane na ekspozycji obiekty trafiły do swoich właścicieli, ale wciąż można zapoznać się z filmem i katalogiem.

Wszystkim dziękujemy za zainteresowanie i obecność.

Gorące podziękowania kierujemy również pod adresem instytucji i osób, które przyczyniły się do realizacji projektu, a także partnerów medialnych, którzy wsparli nas w realizacji zadania.

Więcej informacji o projekcie, a także katalog i film można znaleźć tu:

Autorzy zdjęć: Olga Desperak, Łukasz Kolewiński, Magdalena Matysiak, Jacek Śliwczyński