Zapraszamy na wernisaż wystawy CZEKAJĄC NA Wojciecha Szybista
w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa CZYTAJ!
 
14/09/2023> godz. 18.00 > Ratusz
 
 
Wojciech Szybist jest krakowskim artystą, na co dzień pracującym w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa, którą zaproponuje podczas Festiwalu Dekonstrukcji „Czytaj!” ma wyraźne literackie konotacje: inspirowana jest dramatem “Czekając na Godota” Samuela Becketa. Jak mówi sam twórca, dzieło to „…interesuje mnie ze względu na wirtuozerię słowa, precyzję kompozycji oraz głęboki filozoficzny przekaz. Dramat stał się dla mnie punktem wyjścia do rozważań nad kondycją współczesnego człowieka, sprowokował mnie do przemyśleń na temat rzeczywistości, w której uczestniczę”. Trzy sale Muzeum Częstochowskiego staną się przestrzenią, w której będziemy mogli przyjrzeć się efektom tych inspiracji: pracom malarskim, graficznym i rysunkowym.
/źródło: http://www.festiwalczytaj.pl/index.php?program=3753135&fbclid=IwAR2v8U5h-Z9Vx7T4twQFEhXUfSjL9ZZf-iHl1HyKEjN90PFt8HSIW40YlrQ, data dostępu: 11.09.2023/
 
Szczegóły na stronie:
 

Comments are closed.

Muzeum

Muzeum

Muzeum Częstochowskie jest najstarszą instytucją kultury regionu częstochowskiego. Odgrywa istotną rolę w jego życiu społecznym i kulturalnym, wpływa znacząco na tradycję i historię.

Kontakt

Kontakt

Muzeum Częstochowskie
Aleja NMP  47
42-217  Częstochowa
tel. 34 360 56 31
muzeum@muzeumczestochowa.pl